Salah u povijesti Liverpool 6-1 pobjedom

Comments · 74 Views

Mohamed Salah je u četvrtak u povijesti Liverpool ušao tako što je Jürgen Kloppova momčad pregazila Spartu Prag 6-1, tako da je ukupnim rezultatom od 11-2 ušla u četvrtfinale Europske lige.

Nakon pobjede od 5-1 u prvoj utakmici osmine finala u Pragu, Jeftini Liverpool nogometni dresovi je zabio četiri u prvih 14 minuta na Anfieldu dok Sparta nije imala odgovor na veliki Manchester Citypritisak domaće ekipe.

Salah je uhvatio loptu s desne strane prostora prije nego što je pucao unutar daljnje vratnice preko vratara Sparte Petera Vindahla Jensena za njegov 20. gol u sezoni, postavši prvi igrač Liverpool koji je postigao najmanje 20 golova u sedam uzastopnih sezona.

Egipatska zvijezda također je imala tri asistencije kako bi mu ovo bila šesta sezona u karijeri s 20 golova i 10 asistencija u svim natjecanjima. Jeftini Lionel Messi nogometni dresovi (13), Luis Suárez (9) i Cristiano Ronaldo (9) jedini su muški igrači s više sezona u 21. stoljeću.

Salah, koji je ozlijedio tetivu s Egiptom na Afričkom kupu nacija u siječnju, počeo je nakon što je korišten kao zamjena u prvoj utakmici u Pragu iu nedjeljnom remiju 1-1 Jeftini Manchester City dječji nogometni komplet.

Trener LiverpoolaJurgen Klopp rekao je: "Uzbuđenje ove utakmice ovisi o nama. Očito, uživamo u procesu igranja nogometa i bilo je nekoliko prekrasnih golova na početku utakmice."Od tog trenutka igra postaje teška, kao što je kako ćeš nastaviti?"

Darwin Núñez otvorio je poraz kliničkom niskom završnicom sedam minuta nakon što je zabio dva u Pragu.

Minutu kasnije, Salah je osvojio loptu na rubu šesnaesterca i dodao 19-godišnjem Bobbyju Clarku da postigne svoj prvi seniorski pogodak za Liverpool i skočio na 2-0.

Salah je tada zabio prije nego je pronašao Codyja Gakpoa s ubačajem za 4-0.

Dominik Szoboszlai je napravio 5-1 u drugom poluvremenu odbijenim udarcem prije nego što je Gakpo dodao svoj drugi.

Jedini pogodak za Spartu postigao je Veljko Birmančević.